Organizator:

Co, gdzie, kiedy

Podziel się

Wszystkie informacje na temat atrakcji, jakie czekają na ciebie podczas Poznań Moto Fest.

Regulamin Dla Zwiedzających FAQ - Pytania i odpowiedzi

>>> LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW <<<

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

➡ Godziny trwania imprezy: Sobota 10-17, Niedziela 10-16
➡ Miejsce odbywania targów: Plac Marka oraz Pawilon 3 MTP
➡ Wejście na targi: Hol Wschodni MTP od ulicy Głogowskiej
➡ Wjazd: tylko dla osób posiadających bilet parkingowy zakupiony online - brama nr 7 od ulicy Bukowskiej

Co?

 

Poznań Moto Fest 2021

Poznań Moto Fest to letnia propozycja Grupy MTP dla wszystkich miłośników motoryzacji. Podobnie jak przed rokiem teren Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni kilkadziesiąt pojazdów – od najdroższych super-samochodów, przez auta kolekcjonerskie, po klasyczne modele z minionych epok. Bogatą ekspozycję uzupełnią liczne atrakcje dla całych rodzin.

Atrakcje Poznań Moto Fest 

Joseph the.collection i jego samochody

Jednym z wystawców podczas Poznań Moto Fest 2021 będzie the.collection. Poznański kolekcjoner samochodów zabierze na Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje najlepsze auta. Znając kolekcję popularnego Josepha możemy być pewni, że w jego strefie znajdzie się wiele interesujących i bardzo drogich pojazdów.

Austor ponownie na Poznań Moto Fest 

Równie interesującą ekspozycję podczas Poznań Moto Fest zaprezentuje Austor - dealer autz historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną.

Co pokaże Austor w tym roku?

Absolutną gwiazdą strefy Austor będzie Lincoln Continental. Auto pochodzi z filmu American Gangster, gdzie było ostrzelane. Samochód to prawdziwy autentyk, z certyfikatem potwierdzającym wiarygodność. Oprócz odwiedzając stoisko Austora spotkamy takie modele jak:

  • BAC Mono
  • Volvo p1800
  • Karman Ghia
  • Jaguar e-type
  • Rolls-Royce
  • Citroen 15h six
  • Mustang FastBack Gt

Podróż w przeszłość motoryzacji z Giełdą Klasyków i Automobilklubem Wielkopolski 

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy klasycznych modeli. Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż będzie można podziwiać w strefie przygotowanej przez Giełdę Klasyków. Ich strefa to niezwykła podróż w czasie, w których z przyjemnością wyruszy niejeden fan motoryzacji. O bogatą ekspozycję aut klasycznych zadba również Automobilklub Wielkopolski, który zabierze swoje pojazdy. Co ciekawe, jeszcze kilka tygodni temu wiele z tych modeli mogliśmy podziwiać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Muzeum Motoryzacji. Jeśli ktoś przegapił tę niezwykle interesującą wystawę, to ma doskonałą okazję, aby nadrobić zaległości i w dniach od 19 do 20 czerwca obejrzeć zabytkowe pojazdy. Wszystkie klasyki można podziwiać w Pawilonie nr 3. 

Nocne Loty i Sasha The Owner 

Na Poznań Moto Fest nie zabraknie również ekipy Nocnych Lotów. Ich obecność to gwarancja szerokiej gamy pojazdów. W trakcie targów będziemy mogli podziwiać najróżniejsze auta. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy sportowych samochodów, jak i fani bardziej klasycznych modeli. Ponadto gościem strefy Nocnych Lotów będzie Sasha The Owner. Sasha, podobnie jak Joseph, jest znanym z sieci kolekcjonerem samochodów. Na Poznań Moto Fest zabierze m. in. swojego Mustanga oraz Chevroleta. 

Positive Ways ponownie odwiedzą MTP

Pojawienie się ich w trakcie pierwszej edycji Poznań Moto Fest wywołało niemałe zamieszanie wśród zwiedzających. Mowa oczywiście o Positive Ways. Kolumna złożona z kilkudziesięciu, przepięknych pojazdów wyruszyła wówczas w podróż przez całą Polskę. Jednym z przystanków na ich trasie były również Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas drugiej edycji Poznań Moto Fest historia się powtórzy. Ekipa Positive Ways ponownie pojawi się na Poznań Moto Fest. W niedzielę zaznaczą swoją obecność uroczystym przejazdem przez teren MTP. Biorąc pod uwagę, jaki aut możemy się wtedy spodziewać, jest to punkt programu, którego absolutnie nie można przegapić. 

Dealerzy samochodowi czekają na was! 

Najnowsza oferta uznanych dealerów samochodowych to jeden ze znaków rozpoznawczych Poznań Moto Fest. W tym roku podczas letniej odsłony targów zadebiutuje Porsche Poznań Franowo. W ich strefie znajdziecie wiele interesujących modeli, na czele z Audi RS 5 Coupé 331, Audi RS Q8 Audi RS Q8 441 czy też Audi SQ7 TFSI 373. 

Podobnie jak przed rokiem na Poznań Moto Fest pojawi się firma Karlik, która zabierze ze sobą modele takich marek jak: Hyundai, Peugeot, Renault, Dacia i Honda.

Gratka dla fanów tuningu

Letnia odsłona targów motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP cechuje się szerokim zakresem tematycznym. Są auta sportowe, ale i klasyczne modele. W ramach jednej ekspozycji można podziwiać zarówno kampery, jak i samochody z najnowszej oferty dealerów.

Na tym nie koniec. Podczas tegorocznej edycji Poznań Moto Fest będzie z nami Blackzone. Co to oznacza? Raj dla fanów tuningu i aut modyfikowanych. Odwiedzając Międzynarodowe Targi Poznańskie zobaczycie kilkanaście pojazdów, o których bez wahania można powiedzieć, że są dziełami sztuki, w kategorii samochodowego tuningu.

PMF i F-16 Tiger Demo Team znowu razem

Na co dzień spędzają mnóstwo czasu za sterami nowoczesnych myśliwców. Od 19 do 20 czerwca pojawią się jednak w zupełnie innej roli – jako miłośnicy motoryzacji. Lotnicy z zespołu F-16 Tiger Demo Team dołączają do coraz szerszego grona wystawców, jacy zaprezentują się w trakcie Poznań Moto Fest. Piloci opowiedzą o swojej pasji do latania, przybliżą działalność zespołu, a także zdradzą jak wygląda codzienna praca w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Razem z nimi będzie również Mustang F-16. To auto, które podbiło serca wielu uczestników pierwszej edycji PMF. Jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie i tym razem.

Prywatni kolekcjonerzy

Podczas targów będą z nami również prywatni kolekcjonerzy. Choć liczba samochodów w ich garażu nie jest tak pokaźna jak w przypadku the.collection, ale na ich stoiskach także znajdziecie prawdziwe perełki. Poniżej kilka dowodów: 

Wavecamper na Poznań Moto Fest 

Nie zapomnieliśmy o miłośnikach caravaningu. Poznań Moto Fest będzie pierwszym wydarzeniem podczas którego Wavecamper pokaże szerokiej publiczności swój najnowszy pojazd. Wavecamper SportCamp to auto stworzone na bazie Volkswagena T6.1. W sumie w strefie Wavecampera zobaczmy aż 5 samochodów. Wszystkie można obejrzeć z bliska w Pawilonie nr 3. 

Ponad stuletnia lokomobila 

Zbudowana w 1919 roku samobieżna lokomobila produkowana przez Towarzystwo Akcyjne H. Cegielskiego w Poznaniu typu EM będzie jedną z atrakcji Poznań Moto Fest. EM składa się z dwucylindrowego silnika parowego o mocy 35-40 KM przy 320 obr/min oraz czterokołowego podwozia, kotła parowego płomieniówkowego z przegrzewaczem pary i wiszącym paleniskiem skrzynkowym.

Lokomobila zużywała dziennie ok. 500 kg węgla i 3000 l wody. Masa własna lokomobili ok. 9500 kg. Jest to lokomobila samobieżna przystosowana do prac transportowych i napędu maszyn stacjonarnych. W okresie międzywojennym służyła do przeprowadzania usługowych omłotów na terenie Wielkopolski.

Atrakcje dla całych rodzin 

Poznań Moto Fest to szereg atrakcji, z których mogą skorzystać, jak również młodsi fani motoryzacji. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany m. in. tor gokartowy, który będzie czynny przez cały czas trwania imprezy. Skorzystanie z niego jest dodatkowo płatne, ale frajda z przejazdu po torze jest absolutnie bezcenna.

Gdzie?

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Plac Marka, Pawilon nr 3 

Kiedy?

Sobota, 19 czerwca 2021: 10:00-17:00

Niedziela, 20 czerwca 2021: 10:00-16:00

Bilety do nabycia na ToBilet.pl

>>> LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW <<<